İade Şartları

 Ürünüm hatalı, ne yapmalıyım?

Kovucumarket.com 'da satılan tüm ürünler üretici firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünler kullanım süresi boyunca gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı deforme olursa, ürününüz garanti süresi içinde ücretsiz olarak yetkili servis tarafından tamir edilir. Kovucumarket.com, ürün onarımı yapmamakta, sadece gönderilen arızalı veya hatalı ürünleri, yetkili servislere yönlendirmekte ve sonuç beklemektedir. Bu sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için öncelikli olarak yetkili servislerin tercih edilmesini öneririz.

Ürün onarımı için gerekli işlemlerin tarafımızca yapılmasını istiyorsanız info@kovucumarket.com adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

Kısaca iade şartları hakkında

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Cayma hakkı, ürün değişimi, grantiye gönderilmiş tüm ürünlerin gidiş ve dönüş kargo masrafları kesinlikle tümü ile müşteriye aittir.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi tedarikçi firmalarımız tarafından kabul edilmemektedir.
- 2 nüsha fatura kesinlikle saklanmalı ve iade sırasında muhasebimize ulaştırılmalıdır.

İade şartları

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yeralan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.
Ayıplı mal olduğu bildirilen edilen ürünlerin teknik servisimize gönderim kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.Bu kargo ücreti malın ayıplı olduğu tespit tutanağından sonra müşteri hesabına geri iadesi yapılır.


Özel Ürünlerin İade Şartları:

Telefon;
Ürün ekranında yer alan şeffaf koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır.
Ürünlerin kutusu, orijinal ambalajı ve aksesuarları hasarsız ve eksiksiz olmalıdır. İade edilecek orijinal ürün kutularının üzerine kesinlikle kargo firmalarının bantları vs. yapıştırılmamalıdır. Bu şekilde gelen ürünler tedarikçi firmalar tarafından iade alınmamakta olup, adresinize teslim olarak geri gönderilecektir.

DVD/Müzik, VCD, CD kasetler, her türlü yazılım ve kozmetik;
Arızalı olması dışında ambalajı açılmış ürünler iade alınmamaktadır.

Kutulu Ürünler;
Ürünlerin kutusu, orijinal ambalajı ve aksesuarları hasarsız ve eksiksiz olmalıdır. İade edilecek orijinal ürün kutularının üzerine kesinlikle kargo firmalarının bantları vs. yapıştırılmamalıdır. Bu şekilde gelen ürünler tedarikçi firmalar tarafından iade alınmamakta olup, adresinize teslim olarak geri gönderilecektir.
Ürün teslim alındıktan sonra oluşabilecek arızalar için üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Şişme Ürünler;
Şişme ürünler kutusundan çıkarılıp şişirilmemek şartıyla geri iade alınmaktadır.Şişirilmiş ürünler geri alınmamaktadır.

Hijyenik Ürünler;
Hijyen açısından tehlike yaratabilecek bütün kategorilerdeki ürünler'de cayma hakkı bulunmamaktadır.Ürünün kesinlikle kullanılmamış olması gerekmektedir.Diğer müşterilerimizin hayatını tehlikeye atıcak hiçbir hijyenik üründe bu hak kullanılamaz.

Cayma hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Cayma hakkından faydalanabilmek için;

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da kovucumarket.com bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

Hijyen açısından tehlike yaratabilecek bütün kategorilerdeki ürünler'de cayma hakkı bulunmamaktadır.Ürünün kesinlikle kullanılmamış olması gerekmektedir.Diğer müşterilerimizin hayatını tehlikeye atıcak hiçbir hijyenik üründa bu hak kullanılamaz.

Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı sözkonusu değildir.

Ürün Siparişi Aynı Gün İçinde kargoya verilmeden 0 232 2398420 nolu telefondan iptal edilebilir.

İade süresi

Kovucumarket.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade eder.

Kargo ücreti

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ürün değişimlerinde ve iadesinde kargo masrafı kesinlikle müşteriye aittir.